Pirackie kopie Windows 7 otrzymają aktualizacje zabezpieczeń

Nawet posiadacze niezarejestrowanych kopii systemu operacyjnego Windows 7 będą mogli zaktualizować zabezpieczenia nowego OS-u - tak twierdzi sam Microsoft.

Premiera ostatecznej wersji systemu Windows 7 zbliża się wielkimi krokami – już piątego maja dostępny będzie kandydat do wydania. Tymczasem Microsoft udowadnia nam, że bezpieczeństwo nawet nieuczciwych użytkowników systemu jest dla niego najważniejsze.

Otóż nawet niezarejestrowane kopie nadchodzącego OS-u będą automatycznie aktualizować zabezpieczenia. Według pracownika firmy z Redmond – Paula Cooke’a, Microsoft nie zmieni swojego stanowiska odnośnie tego, kto otrzymuje aktualizacje, jako że bezpieczeństwo pozostaje wciąż jedną z najważniejszych spraw.

„Utrzymywanie maszyny na bieżąco to jeden z pierwszych kroków do upewnienia się, że system pozostanie niezawodny, kompatybilny i zabezpieczony przed zagrożeniami kryjącymi się w Sieci” – mówi Cooke.

Microsoft najprawdopodobniej nie będzie dopuszczał do pobierania przez piratów innych aktualizacji, jednak najważniejsze zabezpieczenia będą dostępne dla wszystkich.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.