YouTube wkrótce zaleje fala materiałów filmowych dostarczonych przez Time Warner

Płatne klipy filmowe na YouTube?!

YouTube jak dotąd był zupełnie darmowy i polegał wyłącznie na reklamach. Ten model jednak przestaje być opłacalny, więc Google rozważa wprowadzenie opłat

Eric Schmidt, CEO Google, w czasie ogłaszania wyników finansowych Google’a za pierwszy kwartał, poinformował, że firma rozważa wprowadzenie mikropłatności za filmy na witrynie YouTube. Portal jest tak popularny, zEric Schmidt CEO Google jego utrzymanie przestało być opłacalne, bowiem zyski z reklam są niewystarczające.

Na razie pomysł wprowadzenia opłat w zamian za oglądanie profesjonalnych, licencjonowanych materiałów, jest w fazie dywagacji, jednak można wnioskować, że mikropłatności pojawią się już wkrótce.

Możemy się także spodziewać, że YouTube już niedługo wprowadzi do swojego serwisu filmy pełnometrażowe i seriale telewizyjne. Na razie Google podpisał umowę ze studiem Sony.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.