Płyta Mini-ITX mierzy 17 x 17 cm, więc jest nieco mniejsza od standardu microATX

Płyta główna Intela dla netbooków i nettopów

Desktop Board D945GSEJT oraz DG41MJ to płyty główne firmy Intel skierowane nie tylko do niewielkich desktopów, jak sugeruje ich nazwa, ale również dla netbooków.

Intel oficjalnie prezentuje nowe płyty główne Mini-ITX przeznaczone dla netbooków, nettopów i komputerów SFF (Small Form Factor). Model o nazwie Desktop Board D945GSEJT jest wyposażona w chipset 945GSE, zintegrowany procesor Intel Atom N270 z taktowaniem 1,6 GHz, a także 5.1-kanałowy dźwięk, Gigabit Ethernet oraz porty USB i SATA.

Płyta Mini-ITX o nazwie Desktop Board DG41MJ natomiast posiada gniazdo dla procesorów Core 2 Duo/Quad, chipset Intel G41, dwa sloty pamięci DDR2, zintegrowaną grafikę GMA X4500, trzy porty SATA, Gigabit Ethernet oraz 5.1-kanałowy system dźwięku.

Płyta ze zintegrowanym Atomem pojawi się na rynku pod koniec tego kwartału, natomiast model DG41MJ jest już dostępny, w cenie poniżej 95 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę około 320 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.