Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

Prawie połowa Polaków korzysta z Internetu

Już 48 procent Polaków korzysta z Internetu – wynika z najnowszych badań Net Track, realizowanych przez MillwardBrown SMG/KRC.

Niecała połowa Polaków jest już podpięta do Globalnej Sieci. Aż 74 procent z nich deklaruje, że z sieci korzysta codziennie lub prawie codziennie, 16 procent zaznaczyło odpowiedź podczas badania, że kilka razy w tygodniu, a tylko 5 procent – raz na tydzień. Najczęściej internauci korzystają z sieci w domu (90%) i w pracy (23%). Polacy mają najczęściej stałe łącze do Internetu – za pomocą kabla lub dostępu radiowego łączy się 76 procent internautów.

38 procent internautów jest w wieku 25-39 lat, 32 procent – w wieku 15-24 lat, 26 procent – w wieku 40-59 lat, a 3 procent ma 60 lat lub więcej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.