Problem ze zrywaniem połączenia we własnej sieci Wi-Fi

Połączenie Wi-Fi po kilku dniach nieprzerwanego działania nagle zostało bez powodu zerwane. Problem udało się rozwiązać dopiero poprzez ponowne uruchomienie rutera – funkcja naprawy systemu Windows była bezsilna.

Problem jest efektem dynamicznego przydzielania adresów IP (Internet Protocol) za pośrednictwem serwera DHCP Aby uniknąć kłopotu, wystarczy przypisać w ruterze stały adres IP notebookowi w naszej lokalnej sieci. Najpierw restartujemy ruter, aby znów działało połączenie sieciowe, następnie uruchamiamy wszystkie znajdujące się w sieci komputery. Teraz za pośrednictwem przeglądarki internetowej logujemy się w panelu administracyjnym rutera. Musimy dotrzeć do funkcji pozwalającej przypisać stałe adresy IP – najlepiej jeśli jako stałe adresy podamy te doraźnie przydzielone przez serwer DHCP. W tym celu na stronie interfejsu rutera z listą obsługiwanych urządzeń korzystamy z opcji »Zastosuj/Przejmij« (lub podobnej). To w powinno wystarczyć do rozwiązania problemu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.