Nvidia wciąż nie zaprezentowała nam swojego układu wytworzonego w technologii 40 nm

Procesor graficzny z obsługą DirectX 11 już w sierpniu?

DirectX 11 ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2009 roku, więc dwaj najwięksi producenci kart graficznych pracują w pocie czoła nad nowymi procesorami. Pierwsze będzie AMD...

Zarówno nVidia, jak i AMD pracują nad nowymi procesorami graficznymi, obsługującymi najnowszy zestaw funkcji API – DirectX 11, który na rynku ma pojawić się na początku drugiej połowy 2009 roku.

Po raz kolejny tytuł „pierwszego na świecie” prawdopodobnie trafi do firmy z Sunnyvale, gdyż według ostatnich plotek, układ RV870, wytworzony w 40-nanometrowym procesie technologicznym (dostarczonym przez TSMC), będzie gotowy już w lipcu. Pierwsze oparte na nim produkty mają natomiast zadebiutować miesiąc później.

Obecnie specyfikacja techniczna nowego układu AMD RV870 nie jest jeszcze znana, jednak to wkrótce powinno się zmienić, jako że jego premiera już coraz bliżej.

Tymczasem na razie musimy zadowolić się pierwszym układem wytworzonym w technologii 40 nanometrów – RV740.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.