Procesory Intel Westmere (32 nm) w drodze do producentów

Intel już sprzedaje testowe procesory Clarkdale, które wytworzono w technologii 32 nm, ponad 30 klientom OEM. Co więcej, w Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia nowego modelu.

Rodzina wytworzonych w 32-nanometrowym procesie technologicznym procesorów Westmere, o której głośno jest już od lutego, jest już coraz bliżej rynku. Pierwszym z nowej linii będzie układ o nazwie kodowej Clarkdale, którego tysiące wersji testowych trafia właśnie do 30 producentów OEM. Dzięki jednemu z użytkowników forum XtremeSystems, możemy również z bliska przyjrzeć się nowemu układowi, a zarazem nowej technologii.

Widoczny w galerii procesor Clarkdale to desktopowy procesor (model mobilny nosi nazwę Arrandale) kompatybilny z podstawką Socket 1156 (a więc tą samą, co modele Core i5), zbudowany z kilku układów. Pierwszy to dwurdzeniowy/czterowątkowy procesor logiczny, zaś drugi to zbudowane w technologii 45 nanometrów rdzeń graficzny i dwukanałowy kontroler pamięci DDR3.

Teraz pozostaje nam czekać do początku czwartego kwartału 2009 roku, kiedy to rodzina Westmere pojawi się na rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.