Procesory Intel Westmere (32 nm) w drodze do producentów

Intel już sprzedaje testowe procesory Clarkdale, które wytworzono w technologii 32 nm, ponad 30 klientom OEM. Co więcej, w Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia nowego modelu.

Rodzina wytworzonych w 32-nanometrowym procesie technologicznym procesorów Westmere, o której głośno jest już od lutego, jest już coraz bliżej rynku. Pierwszym z nowej linii będzie układ o nazwie kodowej Clarkdale, którego tysiące wersji testowych trafia właśnie do 30 producentów OEM. Dzięki jednemu z użytkowników forum XtremeSystems, możemy również z bliska przyjrzeć się nowemu układowi, a zarazem nowej technologii.

Widoczny w galerii procesor Clarkdale to desktopowy procesor (model mobilny nosi nazwę Arrandale) kompatybilny z podstawką Socket 1156 (a więc tą samą, co modele Core i5), zbudowany z kilku układów. Pierwszy to dwurdzeniowy/czterowątkowy procesor logiczny, zaś drugi to zbudowane w technologii 45 nanometrów rdzeń graficzny i dwukanałowy kontroler pamięci DDR3.

Teraz pozostaje nam czekać do początku czwartego kwartału 2009 roku, kiedy to rodzina Westmere pojawi się na rynku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.