Oracle wesprze firmę Sun, poświęcając się bardziej technologiom, którymi zajmuje się własnie kalifornijska firma

Sun Microsystems w rękach Oracle’a

Sun Microsystems miał zostać zakupiony przez firmę IBM, jednak ostatecznie wpadł w ręce Oracle Corporation. Firma ta zapłaci za giganta 7,4 miliarda dolarów.

Sun zostanie wykupiony przez Oracle’a w cenie 9,5 dolara za akcję (obecnie wartość tych akcji wynosi 6,69 dolara). IBM nie próbował przebić tej oferty i wycofał się z rywalizacji. Tym samym Oracle przejmuje wszystkie prawa do języka programowania Java, systemu bazodanowego MySQL, systemu operacyjnego Solaris oraz pakietu biurowego OpenOffice.org.

Przyszłość tych produktów jest nieznana, jednak sam przychód z Javy to 13,3 miliarda dolarów (znaczna część to urządzenia mobilne, czyli rynek, na który Oracle planuje inwazję), zaś Solaris to jeden z najbardziej cenionych systemów operacyjnych do baz danych, a właśnie nimi zajmuje się Oracle – można więc być o te dwie rzeczy spokojnym. Co z resztą, tego na razie nie wiadomo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.