Testy gimnazjalne pojawiły się w Sieci

Testy gimnazjalne wyciekły do Sieci

W całej Polsce kończą się właśnie testy gimnazjalne. Jednak niewykluczone, że na skutek wycieku do Internetu, niektóre egzaminy trzeba będzie powtórzyć.

Plik o nazwie „testy gimnazjalne by DJ Mosquito.txt” był szczególnie pożądaną zawartością przez młodych absolwentów gimnazjum. Pojawił się on na 12 godzin przed rozpoczęciem egzaminów w gimnazjach i zawierał pytania i odpowiedzi na 29 pytań zawartych w arkuszu egzaminacyjnym z części humanistycznej. Jak się okazuje, za całą sprawę odpowiedzialny był 18-latek z Warszawy i szkolna sprzątaczka, która mu przekazała materiały. Policja, przy pomocy ABW, ujęła sprawcę na podstawie numeru IP. Nastolatek przyznał się do winy.

Wszyscy gimnazjaliści, którzy pobrali plik, będą mieli anulowany egzamin i będą zmuszeni go powtórzyć. Za złamanie tajemnicy państwowej nastolatkowi i sprzątaczce może grozić 3 lata pozbawienia wolności.

0
Źródło: dziennik.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.