Vevo – nowy, potężny serwis multimedialny

Google będzie współpracować z największą rodziną wytwórni płytowych - Universal Music - nad nowym serwisem multimedialnym, którego silnik oparty będzie na YouTube'ie.

Obydwie firmy zapowiadają początek współpracy, której owocem ma być serwis o nazwie Vevo – oparty na YouTube’ie z pokaźnym zapleczem muzycznym i wizualnym wytwórni Universal Music. Na początku na stronie dostępne będą materiały dostarczone wyłącznie przez Universal, jednak dyrektor generalny wytwórni już podjął negocjacje z pozostałymi „wielkimi” świata muzycznego.

Tymczasem odnowiona umowa licencyjna Universal z YouTube’em zakłada, że te materiały, które trafią do serwisu Vevo, dostępne będą w tym samym czasie w do tej pory najpopularniejszym serwisem wideo. Vevo będzie pierwszym rozszerzeniem serwisu YouTube, jednak Eric Schmidt (dyrektor generalny Google) ma nadzieję, że będzie ich znacznie więcej.

W Vevo będzie można znaleźć przede wszystkim utwory muzyczne oraz teledyski. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy nowy serwis. Na razie każą nam czekać

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.