Petrus działa na terenie kilku miast środkowej i północnej Polski (Chojnice, Toruń, Człuchów, Miastko, Bytów, Czersk i Tuchola), świadcząc usługi dla kilkudziesięciu tysięcy abonentów

Wielki podsłuch Wspólnoty Europejskiej

Od dziś wchodzi jedno z najbardziej kontrowersyjnych praw Wspólnoty Europejskiej: cała nasza aktywność internetowa będzie monitorowana "w imię walki z terroryzmem".

Od dzisiejszego dnia, każdy provider internetowy ma obowiązek monitorować naszą aktywność w Sieci. Wszystkie nasze rozmowy, maile i odwiedzone strony mają być przechowywane, by w razie potrzeby mogły być przewertowane. Od roku 2013 prawo to zacznie być egzekwowane – dostawcy Internetu mają zatem 3 lata na zapewnienie bezpiecznej i odpowiednio potężnej infrastruktury monitorująco-przechowującej.

Wspólnota Europejska konieczność ostatecznego naruszenia naszej prywatności tłumaczy, tradycyjnie, „walką z terrorem”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo dostaną dostęp nie tylko do zarchiwizowanych kontaktów, ale będą mogły również żądać od operatorów nagrań rozmów przez np. Skype’a. Dostawcy będą też musieli archiwizować te dane przez 12 miesięcy.

0
Źródło: Dziennik
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.