Windows XP być może znalazł godnego następcę na rynku netbooków

Windows 7 wydajny na notebookach, również w edycjach Premium

Microsoft zdecydował się nie kompilować specjalnej edycji Windows 7 dla netbooków, tłumacząc, że wszystkie odmiany nowego systemu będą wydajnie działać na małych komputerkach.

– Dowolna edycja Windows 7 będzie działała na netbooku. Ograniczenia sprzętowe tych małych komputerów nie będą wpływały na funkcjonalność systemu, niezależnie od jego wersji – powiedział wczoraj przedstawiciel Microsoftu. – Microsoft obniżył zasobożerność systemu, poprawił interfejs i prędkość bootowania i zamykania Windows, a także wprowadził nowe modele zarządzania energią i multimediami, przy zwiększonej stabilności i bezpieczeństwie – dodał.

Dotychczas mówiło się o edycji specjalnej dla netbooków, która będzie pod ich kątem optymalizowana. Plotka ta wyewoluowała do kolejnej, która głosiła, że netbooki będą sprzedawane wyłącznie z edycją Starter, która pozwala na uruchomienie tylko kilku aplikacji równocześnie. Microsoft jednak ma zamiar oferować wszystkie wersje Windows 7 partnerom OEM-owym, aczkolwiek przyznaje, że spodziewa się szczególnej popularności edycji Starter ze względu na „bardzo atrakcyjną cenę, która nie zawyży ceny niedrogiego netbooka”.

0
Źródło: Betanews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.