Wskaż i znajdź, czyli aplikacja dla Nokii rozpoznająca obiekty

Dzięki aplikacji Point & Find, wystarczy wskazać przedmiot, na przykład plakat filmowy, a telefon sam pobierze i wyświetli repertuar kinowy, czy też informacje o dostępności biletów.

Nokia zapowiada wprowadzenie otwartego (darmowego) oprogramowania, które potrafi rozpoznać wskazany przez nas obiekt i pobrać z Internetu informacje o nim. Na początku rozpoznawane będą kody kreskowe i plakaty filmowe, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać informacje o danym produkcie (np. porównanie cen w sklepach, czy też godziny wyświetlania filmu w pobliskich kinach). Oprogramowanie korzysta z kamery w telefonie, Internetu oraz nawigacji GPS do wywoływania wstępnie zaprogramowanych etykietek.

Fiński producent aktualnie poszukuje firm partnerskich, które zwiększyłyby możliwości aplikacji Point & Find, która na razie dostępna jest w wersji Beta dla amerykańskich i brytyjskich posiadaczy jednego z telefonów Nokii: N82, N95, N76, N81, N81, E51, E66, 6290, 6124 Classic, 6161 Classic, 6120 Classic, 6110 Navigator oraz 5700 XpressMusic.

Czytelnicy z zagranicy mogą pobrać aplikację stąd. My cierpliwie czekamy.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.