Od 1 lipca operatorzy będą musieli zastosować się do wytycznych Wspólnoty

Wspólnota Europejska nakłada regulacje na opłaty roamingowe

Europarlamentarzyści wprowadzili kolejne regulacje dotyczące roamingu w sieci komórkowej. Operatorzy nie mają prawa żądać wyższej opłaty, niż 0,43€/min.

Parlament Europejski głosował wczoraj w sprawie regulacji dotyczącej roamingu telekomunikacyjnego. Od 1 lipca operatorzy będą musieli zastosować się do wytycznych Wspólnoty. Co więcej, urzędnicy zapowiadają, że szykowane są kolejne regulacje.

W myśl nowego prawa, operatorzy nie mają prawa żądać więcej w roamingu, niż 0,11€ za SMS-a, 1€ za megabajt danych (od przyszłego roku 0,8€, za dwa lata 0,5€), 0,43€ za minutę połączenia wysłanego, 0,22 za minutę odebranego (za rok, odpowiednio, 0,39 i 0,15, a za dwa lata 0,35 i 0,11). Od przyszłego roku abonent ma być ostrzegany, że jego rachunek łączny przekroczył kwotę 50€. Wprowadzone zostanie również obowiązkowe rozliczanie sekundowe po pierwszych 30 sekundach dla roamingowych połączeń wychodzących i od pierwszej sekundy dla roamingowych połączeń odbieranych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.