Jeden z innowacyjnych wyświetlaczy miałby pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu

Wyświetlacz trzy w jednym

Firma Pixel Qi pracuje nad nowym wyświetlaczem, który zawiera trzy różne funkcje w jednym poręcznym produkcie - mianowicie tryb kolorowy, tryb czarno-biały ale również tryb e-papieru.

Nowy wyświetlacz Pixel Qi może pracować w trybie kolorowym i czarno-białym, podobnie jak laptop X0-1, ale również posiada tryb e-papieru, który jest znacznie przyjemniejszy dla ludzkich oczu. Według Mary Lou Jepsen, szefowej firmy, ostateczne wersje nowych ekranów będą posiadać również funkcje dotykowe. Celem jest zatem utworzenie wyświetlacza, który jest czytelny przy silnym świetle słonecznym, pobiera tak mało mocy, jak to tylko możliwe, ale poza tym służy do czegoś więcej, niż tylko przeglądania obrazków.

Do tej pory wyświetlacze tworzone przez firmę Pixel Qi znalazły swoje zastosowanie właśnie w notebookach OLPC, jednak teraz inne firmy będą mogły wykorzystać nowe wyświetlacze. Które firmy? Tego jeszcze nie ujawniono.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.