Przekonaliśmy się już, że laptopy a nawet same baterie potrafią być niebezpieczne

Zabiła go eksplozja komputera

Ciało pracownika zatrudnionego w Tata Consulting Services zostało znalezione w pozycji siedzącej, na przeciwko spalonego komputera. To pierwszy tego typu przypadek na świecie.

Każdy z nas słyszał o potencjalnym zagrożeniu, płynącym z wyciekających baterii czy spalonych laptopów, jednak ten przypadek może okazać się pierwszym, gdzie eksplozja notebooka zabiła człowieka. Zwęglone ciało martwego programisty w firmie Tata Consultancy Services zostało znalezione w pozycji siedzącej, tuż przed spalonym notebookiem.

Policja twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie aby ustalić przyczynę wybuchu, jednak komputer był kompletnie zniszczony, a ciało nieboszczyka zwęglone. Ofiara miała dwóch współlokatorów, z których jeden akurat brał prysznic. Świadek stwierdził, że nagle usłyszał huk, wyszedł z łazienki i ujrzał zwęglone ciało swojego kolegi, po czym zemdlał.

Policja oficjalnie nie łączy śmierci z eksplozją komputera, jednak wszystkie dowody wskazują na to, że to właśnie eksplozja zabiła pracownika.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.