Na graczy czeka m.in. burzenie muru berlińskiego, wykreślanie przedmiotów z PRL czy układanie plakatu promującego wystawę

Zburz mur berliński – pobaw się z historią w nowej grze online

1 maja w serwisie terazwroclaw.pl ruszy gra edukacyjna promująca wystawę "Europa – to nasza historia", którą będzie można zobaczyć we Wrocławiu od 1 maja do 5 sierpnia br.

Fabuła gry jest prosta – z wrocławskiej wystawy skradzione zostały eksponaty. Gracz wciela się w jednego z bohaterów i podróżując po całej Europie, zbiera fragmenty informacji o miejscu przechowywania złodziejskiego łupu. Aby je otrzymać, musi wykazać się wiedzą na temat kultury i najnowszej historii Europy, umiejętnością logicznego myślenia, a także dużą zręcznością. Na graczy czeka m.in. burzenie muru berlińskiego, wykreślanie przedmiotów z PRL czy układanie plakatu promującego wystawę. Wszystkie zadania powiązane są z tematyką wystawy „Europa – to nasza historia”.

Gra, którą realizuje wrocławska agencja interaktywna Lama Media, ma zainteresować tematem wystawy młodzież gimnazjalną i licealną z całej Polski. Do uczestnictwa zachęcają nagrody, w sumie ponad 100, w tym główna –MacBook firmy Apple.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.