Nie mamy jeszcze informacji na temat ceny i dostępności nowych, zewnętrznych stacji SSD

Zewnętrzna stacja SSD ze złączami USB i eSATA

Linia pamięci masowych o nazwie Cobra rozszerza się o zewnętrzne stacje SSD o pojemności 32 i 64 GB, które połączyć można z komputerem za pomocą portu USB, ale również eSATA.

Pretec rozszerza swoją linię Cobra, do której należą już m.in. stacje SSD zamknięte w obudowie ExpressCard, o nowe pendrive’y – nazywane jednak przez producenta stacjami SSD. Urządzenia o pojemności 32 i 64 GB posiadają zarówno port USB 2.0, jak i złącze eSATA, dzięki czemu mogą uzyskiwać prędkości odczytu i zapisu danych odpowiednio równe 90 i 60 MB/s. Nowe napędy korzystają ze specyfikacji Power Over eSATA, co oznacza, że nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania.

Nowe napędy tajwańskiego producenta do złudzenia przypominają modele OCZ Throttle, wprowadzone jeszcze w styczniu 2009 roku, z tą drobną różnicą, że Pretec podwoił prędkość odczytu danych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.