Firma Asus potwierdza również, że pracę straciło prawie 500 jej pracowników (na zdjęciu 10-calowy Eee PC)

11,6-calowy Eee PC jeszcze w tym miesiącu

Asus planuje wprowadzić na rynek 11,6-calową wersję netbooka z linii Eee PC, który ma być odpowiedzią na komputer Aspire One 751, z ekranem o takiej samej przekątnej.

Według Jerry’ego Shena, dyrektora generalnego firmy Asus, jeszcze w maju ujrzymy netbook z linii Eee PC, wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz LCD. Spekulujemy, iż ma to być odpowiedź na niedawno zapowiadanego netbooka firmy Acer – Aspire One 751 – który również posiada ekran o przekątnej 11,6 cala.

Dyrektor tajwańskiego producenta oczekuje, że sprzedaż 11,6-calowych netbooków będzie stanowić 30 procent całkowitej sprzedaży w 2009 roku. Jednakże 10-calowe modele wciąż będą wiodły prym, gdyż ekrany o takiej przekątnej mają znaleźć się w połowie wszystkich komputerów Asusa, sprzedanych w tym roku.

Shen nie podał jednak specyfikacji nowego netbooka, jednak w jego wyposażeniu powinniśmy znaleźć jeden z procesorów Atom z serii Z5xx lub dużo droższy, niskonapięciowy model Intel CULV.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.