Napęd Corsair P256 objęty jest dwuletnią gwarancją

256-gigabajtowa stacja SSD z obsługą NCQ

Wczoraj, przy okazji prezentacji 64-gigabajtowej stacji SSD firmy Corsair, informowaliśmy o pojawieniu się w sklepach modelu P256. Dzisiaj "Korsarze" oficjalnie go przedstawiają.

Dość długo musieliśmy czekać na oficjalną premierę 256-gigabajtowej stacji SSD o oznaczeniu P256, która zdążyła się już pojawić w niektórych sklepach, podobnie jak 64-gigabajtowy model M64.

2,5-calowy napęd złożony jest z układów Multi-Level Cell NAND dostarczonych przez Samsunga, a także z najnowszego kontrolera koreańskiego producenta, interfejsu SATA 3.0 Gbps, 128-megabajtowego bufora pamięci oraz funkcji Native Command Quering (NCQ), która optymalizuje pracę zmieniając kolejność zadań zapisu i odczytu. Ponadto oferuje prędkości zapisu i odczytu danych dochodzące odpowiednio do 200 i 220 MB/s.

Jak już wspominałem, stację SSD Corsair P256 można już kupić w niektórych europejskich sklepach, w cenie 566 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 2 500 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.