Karta opiera się na procesorze RV740, który wytworzono w technologii 40 nanometrów

Radeon HD 4770 z 1 GB pamięci GDDR5

XFX przygotowało swoją własną wersję karty graficznej Radeon HD 4770 z procesorem wytworzonym w technologii 40 nm, która jednak posiada nie 512 MB, ale cały 1 GB pamięci GDDR5.

XFX, czyli oddział firmy PINE Technology, odpowiedzialny za rynek kart graficznych, dopiero w styczniu tego roku rozpoczął współpracę z AMD, tworząc karty z procesorami graficznymi właśnie firmy z Sunnyvale. Tak jak większość firm ostatnimi czasy, XFX również przygotowało swoją wersję modelu Radeon HD 4770 i to od razu z podwojoną ilością pamięci, w stosunku do karty referencyjnej.

Zamknięty w zmyślnym pudełku Radeon HD 4770, posiada 1 GB pamięci GDDR5, 640 procesorów strumieniowych, 128-bitową szynę pamięci, dwuslotowy system chłodzenia, podwójne złącze DVI, a także obsługę technologii DirectX 10.1 praz CrossFireX. Zegary ustawiono natomiast na 750 i 3200 MHz odpowiednio dla GPU i pamięci.

XFX jeszcze nie podało ceny nowej karty z 1 GB pamięci na pokładzie, jednak powinna ona być nieco droższa od modelu referencyjnego, który kosztuje około 450 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.