Radeon HD 4770 z 1 GB pamięci GDDR5

XFX przygotowało swoją własną wersję karty graficznej Radeon HD 4770 z procesorem wytworzonym w technologii 40 nm, która jednak posiada nie 512 MB, ale cały 1 GB pamięci GDDR5.

XFX, czyli oddział firmy PINE Technology, odpowiedzialny za rynek kart graficznych, dopiero w styczniu tego roku rozpoczął współpracę z AMD, tworząc karty z procesorami graficznymi właśnie firmy z Sunnyvale. Tak jak większość firm ostatnimi czasy, XFX również przygotowało swoją wersję modelu Radeon HD 4770 i to od razu z podwojoną ilością pamięci, w stosunku do karty referencyjnej.

Zamknięty w zmyślnym pudełku Radeon HD 4770, posiada 1 GB pamięci GDDR5, 640 procesorów strumieniowych, 128-bitową szynę pamięci, dwuslotowy system chłodzenia, podwójne złącze DVI, a także obsługę technologii DirectX 10.1 praz CrossFireX. Zegary ustawiono natomiast na 750 i 3200 MHz odpowiednio dla GPU i pamięci.

XFX jeszcze nie podało ceny nowej karty z 1 GB pamięci na pokładzie, jednak powinna ona być nieco droższa od modelu referencyjnego, który kosztuje około 450 złotych.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.