W wyposażeniu netbooka nie zabraknie również portu Gigabit Ethernet

Cieniutki i leciutki netbook firmy NEC

NEC wprowadza na rynek swój nowy netbook o dość długiej nazwie VersaPro J UltraLite VS, który mierzy zaledwie 15,8 mm w najcieńszym miejscu, zaś waży 725 gramów.

Netbooki być może są najlżejszymi i najmniejszymi komputerami, jakie obecnie znajdują się na rynku, ale nie oznacza to, że nie mogą być jeszcze cieńsze i lżejsze. Aby udowodnić tę tezę, firma NEC przygotowała 10-calowego netbooka, który mierzy zaledwie 15,8 milimetra w swoim najcieńszym miejscu, zaś waży tylko 725 gramów.

Pod maską tej ultramobilnej maszyny znajdziemy natomiast procesor Intel Atom Z540 z taktowaniem 1,86 GHz, 1 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę GMA 500 oraz 64-gigabajtowy napęd Solid State Drive. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Niestety NEC zdecydował się na instalację systemu Windows Vista Business Edition, co nie jest chyba najlepszym pomysłem przy tej ilości pamięci operacyjnej.

Do sprzedaży nowy netbook o pełnej nazwie NEC VersaPro J UltraLite VS trafi w lipcu, w nieznanej jeszcze cenie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.