Desktopy w rozmiarze XS z procesorem VIA Nano

VIA zyskuje kolejnego partnera, gdyż Shuttle właśnie zapowiada, że wykorzysta procesory Nano w swoich dwóch malutkich desktopach, które oficjalnie zaprezentuje na targach Computex.

Kolejny punkt dla firmy VIA w korespondencyjnej walce o rynek z Intelem – firma Shuttle, znana głównie z produkcji komputerów barebone, zapowiada, że wykorzysta procesory VIA Nano, przy budowie swoich nowych, kompaktowych systemów o nazwie XS29 oraz XS29F. O samych desktopach zbyt wiele nie wiemy, jako że mają one oficjalnie zadebiutować dopiero podczas targów Computex, które odbędą się w dniach 3-6 czerwca.

Wiemy natomiast, że model XS29 będzie wyposażony w bardziej wydajny procesor z serii Nano L (1,6 lub 1,8 GHz), podczas gdy model o oznaczeniu XS29F będzie korzystał z bardziej energooszczędnych procesorów z serii U (1,0, 1,2 lub 1,3 GHz).

Oczywiście Shuttle nie podało jeszcze informacji na temat cen nowych desktopów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.