Prawa do kultowej już postaci Duke'a należy teraz do firmy Take Two Interactive - ta jednak nie zamierza kontynuować pracy 3D Realms

Duke Nukem nie żyje

Duke Nukem Forever, gra legendarna głównie ze względu na rekordowy czas jej tworzenia, najprawdopodobniej się nie ukaże. Firma 3D Realms przestała istnieć.

Jak donosi Joe Siegler, webmaster witryny 3D Realms, jego firma została zamknięta. Nie jest to oficjalne stanowisko, jednak witryna internetowa dewelopera gry Duke Nukem Forever również przestała istnieć,

Duke Nukem Forever został po raz pierwszy zapowiedziany dokładnie 12 lat temu. Sequel znakomitego Duke Nukem 3D stał się po pewnym czasie wręcz legendarny – głównie ze względu na ciągle przekładane daty premiery, które spowodowane były ciągłymi przesiadkami na coraz to nowsze engine’y.

Według nieoficjalnych informacji, firmie 3D Realms po prostu skończyły się pieniądze. Wydawca Duke Nukem Forever, czyli Take Two Interactive, jest jedynym właścicielem marki Duke’a, ale, jak twierdzi, nie zamierza łożyć pieniędzy na ten projekt. Czy to oznacza śmierć Księcia Rozwałki?

0
Źródło: Register Hardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.