Facebook wprowadza zmiany opowrnie i powoli - głównie ze względu na niechęć użytkowników wobec innowacji

Facebook toleruje antysemityzm

Brian Cuban, amerykański prawnik, zarzuca portalowi Facebook nadmierną tolerancję na jego podwitrynach wobec wolności słowa. Źródłem sporu są antysemickie grupy na serwisie.

Facebook, który jakiś czas temu zabraniał użytkownikom nawet umieszczania zdjęć matek karmiących piersią, obecnie stał się bardzo liberalnym portalem. Wolność słowa, jaka dominuje na popularnym portalu społecznościowym, nie podoba się Brianowi Cubanowi, prawnikowi amerykańskiemu.

Caban opublikował list otwarty do władz Facebooka, w którym zapowiada, że z racji popierania przez portal grup neonazistowskich zamierza skierować tę sprawę do sądu. Faktycznie, Facebook jak dotąd nie blokował grup i kont, które wyrażają niepopularne poglądy, takie jak uznawanie Holokaustu za mit wymyślony przez naród żydowski. W wielu krajach, w tym tych, w których Facebook jest obecny, głoszenie takich teorii jest karalne.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.