Nikolas Sarkozy to główny inicjator nowej, bardziej agresywnej polityki wobec internautów

Francja zaostrza politykę wobec „niesfornych” internautów

Francuski rząd nie spoczywa na laurach. Szykuje kolejną ustawę antypiracką, jeszcze bardziej kontrowersyjną od swojej poprzedniczki.

Jeżeli myśleliście, że Nicolas Sarkozy i jego poplecznicy poprzestaną na niedawno uchwalonej

, kontrowersyjnej ustawie

, której celem ma być zwalczanie piractwa – byliście w błędzie. Nowy rządowy pomysł nakaże dostawcom Internetu cenzurować sieć, zalegalizuje rządowe szpiegowskie oprogramowanie a także doprowadzi do powstania bazy danych dotyczącej wszystkich internautów. Wszystko to, oczywiście, w imię „dobra obywateli”.

Proponowana ustawa zezwala władzy na instalowanie oprogramowania, które będzie „analizowało, zbierało, zapisywało i przesyłało” ciągi znaków z klawiatury każdego obywatela do „odpowiedniej instytucji”. Dostawcy Internetu z kolei będą mieli obowiązek blokowania witryn internetowych, które wzbudzają podejrzenia urzędników. Każdy internauta będzie miał swój wpis w potężnej bazie danych, który będzie na bieżąco uzupełniany. Internauci, delikatnie rzecz ujmując, nie są zachwyceni…

0
Źródło: Le Monde.fr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.