Google obiecuje, że jak tylko wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, na ulice Grecji niezwłocznie wyjadą samochody Street View

Grecja nie chce Google Street View u siebie

Grecki rząd poprosił Google, aby te na razie nie fotografowało greckich ulic. Powodów jest co najmniej kilka, ale głównym jest prywatność zwykłych ludzi.

Jak wiemy, samochody Google Street View niedawno ruszyły w Polskę, w celu fotografowania naszych pięknych okolic. Tymczasem Grecy boją się o swoją prywatność, twierdząc że pracownicy Google’a mogą sfotografować ich w krępujących sytuacjach. Grecki rząd poprosił Google o nierozpoczynanie fotografowania, dopóki nie upewni się, że prawa greckich obywateli nie zostaną naruszone.

Kolebka demokracji nie jest jedynym państwem europejskim, które martwi się o prywatność swoich obywateli – wiele miast Starego Kontynentu wyraziło już swoje obawy na temat usługi Street View wyszukiwarkowego giganta. Ten natomiast już wiele razy zapewniał, że prywatność jest priorytetem i wszystkie tablice rejestracyjne oraz twarze będą rozmazane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.