Kontrowersyjny mechanizm zmienia nazwę

Mechanizm antypiracki Microsoftu zmienia swoją nazwę

Mechanizm weryfikujący legalność oprogramowania marki Microsoft zmienia nazwę. Od dziś, zamiast Windows Genuine Advantage straszyć nasz będzie Windows Activation Technologies.

Windows Genuine Advantage od początku swojego istnienia był obiektem krytyki. W razie wykrycia pirackiej wersji oprogramowania Microsoft na dysku, blokował te produkty (do których należy i system Windows), informując użytkownika o posiadaniu przez niego nielegalnej kopii. WGA miało wiele wpadek – najważniejszą z nich było blokowanie komputerów, które posiadały oryginalne kopie Windows.

Wraz z premierą Windows 7 mechanizm WGA odchodzi w niepamięć. Nie oznacza to jednak, że gigant z Redmond zrezygnował z tego typu zabezpieczeń. Zamiast WGA w nowym systemie znajdziemy WAT, czyli Windows Activation Technologies, który, zdaniem Microsoftu, lepiej ilustruje każdemu użytkownikowi istotę swojego działania. Systemy Windows Vista również będą miały wymieniony WGA na WAT.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.