Windows 7 ma być kompatybilny nie tylko z systemem Vista, ale również starszym XP - ze specjalnym trybem XP

Microsoft przekonuje o pełnej kompatybilności Windows 7

Microsoft na konferencji TechEd zapewniał, że podczas premiery wersji Windows 7 RC, ponad 10 tysięcy firm pracowało nad kompatybilnością ich produktów z nowym systemem.

Wraz z premierą systemu Windows 7, Microsoft ma nadzieję pozbyć się złej sławy, jaką „cieszyła” się Vista, zwłaszcza z powodu kompatybilności, zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Bill Veghte, wiceprezydent w firmie z Redmond, odpowiedzialny za rozwój systemów Windows, na konferencji TechEd North America 2009 powiedział, że przy premierze wersji Release Candidate ponad 10 tysięcy firm pracowało nad dostarczeniem „Siódemce” wsparcia dla ich produktów.

Biorąc pod uwagę, że obydwa systemy (Windows Vista i 7) mają ze sobą wiele wspólnego, producenci w łatwiejszy sposób mogą upewnić się, że ich produkty są kompatybilne z nowym systemem, ale mimo to, nie ustają starania Microsoftu, aby premiera Siódemki odbyła się bez żadnych potknięć.

Przypomnijmy, że według ostatnich informacji wersja RTM będzie gotowa w sierpniu, natomiast finalna wersja nowego systemu zostanie wprowadzona na rynek w grudniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.