Microsoft reanimuje standard SideShow

Windows SideShow, technologia wyświetlania dodatkowych informacji na pomocniczym wyświetlaczu, nie przyjęła się. Microsoft nie daje za wygraną: stawia na gry wideo.

Windows SideShow, którego obsługa została po raz pierwszy wprowadzona w Windows Vista, napotkał znikome zastosowanie. Microsoft jednak się nie poddaje: chce pokazać, jakie korzyści z tej techniki mogą czerpać gracze komputerowi.

Nowe zastosowanie dla SideShow zostało opracowane po badaniach przeprowadzonych wspólnie z hardkorowymi graczami. Nowym pomysłem na jego zastosowanie okazuje się niewielki, 6,4-calowy wyświetlacz dołączony do monitora, który pokazuje najistotniejsze dane z gry. Przykładowo, może być to mapa podczas lotu Flight Simulatorem, czy też dostępne czary w World of Warcraft. Ekran mógłby być również wolnostojący i komunikować się z komputerem poprzez sieć bezprzewodową.

0
Źródło: istartedsomething
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.