Główny rywal AMD - Intel - wdroży technologię 32 nm jeszcze w 2009 roku, wraz z procesorami Westmere

Mobilna platforma AMD Tigris zadebiutuje na targach Caomputex

Mobilna platforma AMD Tigris złożona jest z dwurdzeniowych procesorów Caspian, płyt głównych opartych na chipsetach RS880M i SB710 oraz grafice wytworzonej w technologii 55 lub 40 nm.

Jako że platforma Yukon, przeznaczona dla ultramobilnych notebooków, takich jak HP Pavilion dv2, jest już obecna na rynku, AMD przygotowuje już premierę następnej mobilnej platformy – Tigris. Ma ona zadebiutować na targach Computex, które odbędą się w czerwcu, zaś złożona jest z dwurdzeniowego procesora o nazwie kodowej Caspian (45 nanometrów), płyty głównej opartej na chipsecie RS880M i mostku SB710, a także jednego z mobilnych procesorów graficznych Radeon, wytworzonych w technologii 55 lub 40 nanometrów.

AMD planuje skierować platformę Tigris niemal do każdego odbiorcy – od segmentu biznesowego, poprzez rozrywkę, aż po notebooki dla graczy. Ma to być bardzo dobra alternatywa, zwłaszcza pod względem cenowym, dla platformy Centrino.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku AMD planuje wprowadzić platformę Danube, czyli pierwsze czterordzeniowe procesory AMD o nazwie kodowej Champlain, wykonane w technologii 45 nm i również przeznaczone dla notebooków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.