O NoScript i Adblock Plus ostatnio głośno w Internecie

Mozilla rozważa nową politykę dotyczącą dodatków do Firefoksa

Kłótnia pomiędzy autorami wtyczek NoScript i AdBlock Plus skłoniła Mozillę do zaproponowania nowej polityki w związku z dopuszczaniem wtyczek do publikacji.

Jak donosiliśmy wczoraj, nieporozumienie pomiędzy autorami dwóch wtyczek służących do blokowania reklam i skryptów na witrynach internetowych doprowadziło do wzajemnego wykluczania się obu narzędzi. Szefowie Mozilli najwyraźniej doszli do wniosku, że taka sytuacja nie może już nigdy więcej mieć miejsca.

Fundacja opublikowała na swoim blogu propozycje zasad, na jakich miałyby być publikowane nieoficjalne dodatki do przeglądarki Mozilla. Każdy, kto chce dodać dodatek do repozytorium Firefoksa, powinien dodawać do opisu wtyczki wszystkie zmiany w działaniu przeglądarki, jakie ona powoduje. Co więcej, wszystkie modyfikacje powinny być domyślnie wyłączone i ręcznie uruchamiane na potrzeby użytkownika. Sama zaś wtyczka, po jej usunięciu, powinna przywracać poprzednie ustawienia użytkownika.

To nie jest ostateczna propozycja. Mozilla zachęca do dyskusji pod tym adresem. My zachęcamy was do rozmowy również w komentarzach i na forum.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.