MSI X-Slim X340-06SPL

Firma MSI co chwilę zaskakuje konsumentów nowymi modelami notebooków. Pojawił się super wydajny notebook z serii gaming’owej GT725-070PL, potem bardzo długo pracujący na baterii Wind U115 Hybrid. Teraz nadszedł czas na wypełnienie luki między dużymi i ciężkimi notebookami dla graczy, a ultra przenośnymi netbookami. I tak oto powstał MSI X-Slim X340-06SPL.
MSI X-Slim X340-06SPL

Wynik w 3DMark06 wyraźnie mówi, że nowy MSI nie został stworzony z myślą o graczach.

Wynik w 3DMark06 wyraźnie mówi, że nowy MSI nie został stworzony z myślą o graczach.

X-Slim, jak sama nazwa wskazuje, to niezwykle lekka (1,3kg) konstrukcja. W cienkiej obudowie zostały zamknięte wszystkie niezbędne podzespoły. Znajdziemy w środku niskonapięciowy procesor Intel U3500 o taktowaniu1,4 GHz, 2 GB RAM’u, oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA 4500HD. To w zupełności wystarczy aby X340 działał w miarę wydajnie, a jednocześnie nie zużywał dużo energii. Mówiąc o zużyciu prądu trzeba zwrócić uwagę, że na baterii o dość małej pojemności 2150 mAh MSI pracował aż cztery godziny i 39 minut. Umożliwiło to nie tylko zastosowanie szeregu energooszczędnych podzespołów, ale również unikalnego systemu zarządzania energią Eco Engine. System ten pozwala na wybór jednego z pięciu ustawień pracy notebooka w zależności od potrzeb użytkownika.

PCMark05 potwierdza, że projektanci tworząc nowego MSI nie stawiali na maksymalną wydajność.

PCMark05 potwierdza, że projektanci tworząc nowego MSI nie stawiali na maksymalną wydajność.

Ciekawostką jest panoramiczna matryca o przekątnej 13,4″ i proporcjach 16:9. Takie proporcje wyświetlacza pozwalają na zwiększenie obszaru wyświetlanego obrazu, co w połączeniu z technologią MSI Vivid, poprawiającej jakość obrazu i kolorów daje bardzo dobry efekt. Wyświetlany obraz jest zawsze jasny, czysty i wyraźny bez względu na to czy gramy czy oglądamy film. Ergonomię notebooka psuje niestety bardzo głośny system chłodzenia. Podczas przetwarzania prostych zadań  głośność wynosiła 29dB, natomiast gdy zatrudnimy X-Slima do poważniejszych zadań poziom hałasu wzrasta do prawie 37dB.

Zastosowanie energooszczędnych komponentów przełożyło się na długi czas pracy na baterii.

Zastosowanie energooszczędnych komponentów przełożyło się na długi czas pracy na baterii.

Seria X-Slim pomimo swojej smukłości została nieźle wyposażona w złącza. W X340 nie zabrakło portów USB (2 porty), HDMI oraz D-Sub, czytnika kart MMC/SD i gniazda sieciowego RJ-45. Do komunikacji bezprzewodowej możemy użyć Wi-Fi bądź modułu Bluetooth. Patrząc na X340 trudno nie dostrzec podobieństwa do Macbook Air. Jednak MSI wyposażyło swojego notebooka w dużo więcej złącz niż konkurencja, cena też jest dużo bardziej atrakcyjna. Pod względem wydajności króluje MacBook Air, ale już w czasie pracy na baterii górą jest MSI X340. Wykonanie i jakość użytych materiałów w MSI psują całokształt i pozostawiają wiele do życzenia. Podobnie jak głośność zwłaszcza, że pod tym względem konkurencyjny produkt z jabłkowym logo wypada doskonale.

Jarosław Niemyjski

Więcej:MSInotebooki