Dostępne będą dwie wersje - z pilotem zdalnego sterowania i bez

Multimedialna płyta główna microATX z chipsetem AMD

Asus przygotowuje płytę główną dla komputerów HTPC, opierającą się na chipsecie AMD 780G i wyposażoną w jedno złącze PCIe x16, ale również w zintegrowaną grafikę Radeon HD 3200.

Tajwański producent oficjalnie wprowadza na rynek płytę główną microATX o oznaczeniu M4A78-HTPC, która, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla komputerów typu Home Theater PC.

Nowy model oparty jest na kombinacji chipsetów AMD 780G i SB700, a także wyposażony w cztery sloty pamięci DDR2-1066, jedno złącze PCI-Express x16, zintegrowaną grafikę Radeon HD 3200, jeden port eSATA i pięć SATA 3.0 Gbps, port Gigabit Ethernet, 7.1-kanałowy system dźwięku oraz technologię Absolute Pitch Hi-Fi, podwyższającą jakość dźwięku. Otrzymamy również wsparcie dla procesorów z podstawkami AM2/AM2+ oraz AM3. Nie zabrakło również szeregu złącz – D-Sub, DVI oraz HDMI.

W Europie nowa płyta Asusa jest już (prawie) dostępna, w cenie około 89 euro. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 400 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.