1,8-calowe wersje napedów również są przygotowywane

Napędy SSD z szyfrowaniem AES

SDG2A to nowa seria stacji SSD firmy TDK, złożona z modeli o pojemności od 1 do 64 GB, które wyposażono w kontroler GBDriver RS2 SATA oraz interfejs SATA 3.0 Gbps.

Firma TDK, którą znacie zapewne z płyt CD i DVD leżących na półkach każdego większego supermarketu, zabrała się za konstruowanie 2,5-calowych napędów SSD, złożonych z układów Single-Level Cell oraz Multi-Level Cell NAND. Rodzina SDG2A składa się z modeli o pojemności od 1 do 64 GB, wyposażonych w kontroler TDK GBDriver RS2 SATA, interfejs SATA 3.0 Gbps, funkcję automatycznego odzyskiwania danych oraz 128-bitowe szyfrowanie AES.

Ponadto nowe napędy oferują współczynnik Mean Time Before Failure na (bardzo) niskim poziomie 500 tysięcy godzin, a także prędkości zapisu i odczytu danych nieco wyższe niż w obecnych na rynku pendrive’ach, a konkretniej zapis 28 (MLC) i 55 MB/s (SLC) oraz odczyt 95 MB/s w obu przypadkach.

Napędy z rodziny SDG2A mają trafić na rynek jeszcze w tym miesiącu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.