Panasonic Lumix DMC-TZ7

Aparat z matrycą 12,7 Mp typu CCD, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 12x

Należy zacząć od stwierdzenia, że gdy konkurenci pokazują cienkie kieszonkowe kompakty z zoomem 10x, Panasonic idzie o krok dalej i prezentuje zoom 12-krotny o bardzo przydatnym zakresie ogniskowych: 25–300 mm (oczywiście ze stabilizacją). Jednak bardziej imponuje nowa jakość technologii rozpoznawania twarzy, jaką oferuje ten aparat. Chodzi nie tylko o to, że urządzenie wie, w którym miejscu kadru znajduje się jakaś twarz. Ono rozpoznaje konkretne osoby, pod warunkiem że wcześniej wprowadziliśmy je do jego pamięci.

W trakcie kadrowania ostrość i odpowiednie parametry ekspozycji zostają ustawione na ten fragment obrazu, gdzie znajduje się osoba, którą aparat „zna”. Nawet wtedy, gdy znajduje się ona zdecydowanie w rogu kadru, gdzieś na drugim planie zdjęcia.  Po rozpoznaniu przez aparat osoby na ekranie wokół jej twarzy pojawia się nie tylko odpowiedni kwadracik, ale i imię. Działa to trochę zbyt wolno, ale… działa.

I jeszcze jedna ważna rzecz: nagrywanie wideo. Nie dość, że w rozdzielczości HD (720p) i z dźwiękiem stereo, to jeszcze działa wtedy zoom optyczny. Do nagrywania wideo służy specjalny przycisk, a materiał zapisywany jest w formacie AVCHD (dotyczy wersji Lite).

  • Oceny
    • Łączna 60
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.