Firma Patriot Memory znana jest przede wszystkim z produkcji pendrive'ów i napędów SSD

Patriotyczne stacje SSD

Firma Patriot oficjalnie dodaje do swojej oferty linię stacji SSD o nazwie Fusion, która składa się z modeli o pojemności 64, 128 i 256 GB, oferujących prędkość odczytu danych równą 260 MB/s.

Fusion to nazwa kolejnej serii bardzo szybkich stacji SSD o rozmiarze 2,5 cala i pojemności 64, 128 oraz 256 GB. Firma Patriot Memory wyposażyła je w 64-megabajtowy bufor pamięci, interfejs SATA 3.0 Gbps, a także kontroler Indilinx Barefoot. Dwa bardziej pojemne modele oferują prędkości zapisu i odczytu danych odpowiednio równe 180 i 260 MB/s, podczas gdy stacja o pojemności 64 GB dostarczy transfer na poziomie 135 i 220 MB/s.

„Poprzez dodanie podręcznej pamięci DRAM, Fusion znacznie zwiększa losowe i ciągłe prędkości zapisu i odczytu danych” – twierdzi Meng J.Choo, kierownik w firmie Patriot odpowiedzialny za produkty z pamięcią flash. „DRAM zachowuje się jak bufor i zwiększa niezawodność, ale również zmniejsza możliwość wystąpienia 'wąskiego gardła' przy transferze danych.” – dodaje.

Patriot Memory niestety nie podał informacji na temat dostępności i ceny nowych stacji SSD z linii Fusion.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.