Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

Pierwsza na świecie sieć 100G staje się faktem

Najbardziej zróżnicowana grupa giełd na świecie wdroży szybką sieć przesyłu danych transakcyjnych i rynkowych. Projekt zostanie zrealizowany w oparciu o technologię firmy Ciena.

NYSE Euronext, najbardziej zróżnicowana grupa giełd na świecie, oraz firma Ciena Corporation specjalizująca się w budowie sieci telekomunikacyjnych, ogłosiły dzisiaj plany wdrożenia pierwszej na świecie sieci 100G. Dzięki ogromnej szybkości przesyłu i niskich wskaźnikach opóźnienia (latencji), pozwoli ona giełdom grupy NYSE Euronext na transmisję danych o akcjach, transakcjach, opcjach oraz innych operacjach finansowych z niespotykaną dotąd wydajnością – w Stanach Zjednoczonych, Europie i na całym świecie.

Technologia 100G firmy Ciena, pozwalająca na przesłanie stu gigabitów danych na sekundę po jednej długości fali w łączu światłowodowym, stanie się podstawowym elementem infrastruktury supernowoczesnych centrów danych NYSE Euronext w Nowym Jorku i Londynie. Zostaną one uruchomione w 2010 roku i jako centra operacyjne NYSE Euronext obsługiwać będą ponad miliard transakcji na dobę, przetwarzając przy tym petabajty informacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.