Winki to system operacyjny oparty na Linuksie, który preinstalowany jest na pamięci flash umieszczonej na płycie głównej

Płyty MSI z szybkim dostępem do Linuksa

MSI zapowiada, że jej pierwsze dwie płyty główne z podstawką AM3, dostępne będą również w wersjach Winki, czyli z preinstalowanym systemem Linuks, ładującym się w kilka sekund.

Winki to system operacyjny oparty na Linuksie, który preinstalowany jest na pamięci flash umieszczonej na płycie głównej. Działa on na zasadzie instant-on, czyli udostępnia takie funkcje, jak: przeglądarka internetowa (Mozilla Firefox), komunikator internetowy, rozmowy VoIP (Skype) czy przeglądarka zdjęć, tuż po wciśnięciu przycisku zasilania komputera. MSI planuje wprowadzić swoje dwie pierwsze płyty główne z podstawkami AM3 – 790FX-GD70 oraz 790GX-G65 – właśnie w edycji Winki.

Z tą funkcją, użytkownicy mogą zaoszczędzić nie tylko czas, ale również energię – wykonując te same czynności, co zawsze, ale bez potrzeby uruchamiania głównego systemu operacyjnego. Oczywiście Winki nie jest alternatywą dla takiego systemu, ale z pewnością jest ciekawym i przydatnym dodatkiem.

Tajwański producent jednak nie ujawnił cen obydwu płyt w edycji Winki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.