Podkręcony Geforce GTX 285 z 2 GB pamięci

EVGA wprowadza na rynek nową kartę GeForce GTX 285 należącą do serii FTW Edition, co oznacza, że jej procesor graficzny, shadery i pamięć pracują z wyższymi częstotliwościami.

Niemal cztery miesiące po przedstawieniu karty graficznej GeForce GTX 285 FTW Edition z 1 Gigabajtem pamięci GDDR3, EVGA podwaja tą ilość w nowym, fabrycznie podkręconym modelu. Nowa karta oparta jest na referencyjnym designie nVidii, posiada dwuslotowy system chłodzenia, 240 procesorów strumieniowych, 512-bitową szynę pamięci, dwa 6-pinowe interfejsy PCIe, podwójne złącze DVI oraz obsługę technologii 3-way SLI.

Jak już wspomniałem, model 2 GB GeForce GTX 285 FTW Edition jest fabrycznie podkręcony, zatem jego GPU i shadery pracują z częstotliwościami 702 i 1584 MHz, podczas gdy w karcie referencyjnej te zegary są ustawione odpowiednio na 648 i 1476 MHz. Pamięć natomiast taktowana jest zegarem 2484, czyli tak jak w modelu referencyjnym.

Nowa karta graficzna EVGA ma kosztować około 440 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1450 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.