Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

Polska bez Internetu

Wczorajszej nocy wielu polskich użytkowników Internetu było odciętych od świata. Przyczyną było fizyczne uszkodzenie magistrali danych.

Google nie działa? Nawet wyszukiwarka Microsoftu zwraca błąd? To efekt potężnej awarii, jaka miała miejsce wczorajszej nocy. Fizycznemu uszkodzeniu uległa magistrala danych, jaka łączy Warszawę z Frankfurtem, a co za tym idzie, z resztą świata. Oczywiście, wykorzystane zostały zapasowe łącza, czyli magistrala Warszawa – Praga, ale te z kolei były przez to bardzo przeciążone i wkrótce również uległy uszkodzeniu. W efekcie wielu użytkowników Internetu, szczególnie klienci największych krajowych providerów, miało problemy z zalogowaniem się do większości międzynarodowych witryn. Problem rozwiązano w godzinach porannych.

O szczegółach awarii poinformował nas czytelnik Caemyr – dziękujemy!

0
Źródło: [email protected]
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.