Powstanie europejski standard e-legitymacji studenckich

“Zamierzamy zbadać szanse opracowania standardu przekazywania danych studenta, który będzie możliwy do wdrożenia na wszystkich uczelniach wyższych krajów członkowskich Unii. Dzięki takiemu standardowi student korzystający ze stypendium lub programu wymiany będzie mógł za pomocą e-legitymacji autoryzować się w systemie dowolnej uczelni i mieć wgląd w swoje dane, przekazane automatycznie z uczelni macierzystej” – powiedział Andrzej Pelczar, Wiceprezes Zarządu OPTeam S.A.
Elektroniczne karty studenckie zaczęto wprowadzać w Polsce na szeroką skalę pod koniec 2007 roku
Elektroniczne karty studenckie zaczęto wprowadzać w Polsce na szeroką skalę pod koniec 2007 roku

Projekt zostanie zrealizowany ze środków 7 Programu Ramowego, największego mechanizmu finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Na opracowanie standardu przeznaczono budżet niemal miliona euro.

Program skierowany jest dla małych i średnich przedsiębiorstw współpracujących z uczelniami wyższymi. Polskę reprezentuje firma OPTeam oraz Politechnika Łódzka. Innymi beneficjentami są: firma OneCard Solution oraz Waterford Institute of Technology z Irlandii, Uniwersytet w Zagrzebiu oraz firma Mecenat z centralą w Szwecji.