Najtańszy procesor Core i5, w odróżnieniu od dwóch droższych modeli, nie będzie posiadać takich funkcji jak Hyper Threading, vPro czy TXT

Procesory Core i5 trochę spóźnione

Czterordzeniowe procesory Intel Core i5, wytworzone w technologii 45 nm i przeznaczone na rynek mainstream, zadebiutują na rynku trochę później niż się spodziewaliśmy.

W Internecie pojawiły się doniesienia o kolejnym poślizgu premiery procesorów Intel Core i5. Najpierw debiut miał nastąpić w lipcu, potem odłożono premierę na sierpień, a teraz (miejmy nadzieję ostatecznie) nowe układy wytworzone w technologii 45 nanometrów mają pojawić się na półkach sklepowych na początku września. Jednak według niektórych źródeł, pierwsze procesory o nazwie kodowej Lynnfield będzie można kupić pod koniec sierpnia, a płyty główne z podstawkami LGA1156 – nieco wcześniej.

Pierwsze trzy czterordzeniowe układy z linii Core i5, będą pracować z częstotliwościami 2,66, 2,8 oraz 2,93 GHz i będą posiadać zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 oraz po 8 MB pamięci L3 cache. Współpracować natomiast będą z chipsetem Intel P55.

Więcej o nadchodzących procesorach Intel Core i5, w tym o ich cenach, przeczytacie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.