Konkurentami dla Wikimanii 2010 były Oxford i Amsterdam

Przyszłoroczna Wikimania odbędzie się w Gdańsku

Wikimania, czyli impreza integrująca wszystkich ludzi zajmujących się Wikipedią, odbędzie się w przyszłym roku w Polsce, a konkretniej w Gdańsku.

Polscy wikipedyści mają się z czego cieszyć – po dwóch latach przygotowań udało im się wpłynąć na decyzję dotyczącą imprezy Wikimania. Jej przyszłoroczna edycja odbędzie się w Gdańsku.

Konkurentami dla Wikimanii 2010 były Oxford i Amsterdam. Nasszemiasto zwyciężyło nie tylko dzięki proponowanemu budżetowi i planie imprezy, ale także dzięki byciu przyjaznym turystom i zainteresowaniu mediów. Nie bez znaczenia było również poparcie władz miasta w organizacji imprezy.

– Jury w uzasadnieniu wskazało jasno zdefiniowane odpowiedzialności w drużynie organizacyjnej, elastyczność miejsca (mnogość pomieszczeń), koszty pobytu w Polsce, czy bogaty program dodatkowy – mówi Wojciech Pędzich, wolontariusz, członek Stowarzyszenia Wikimedia i jeden z pomysłodawców Wikimanii w Gdańsku.

0
Źródło: MM Moje Miasto
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.