Za pomocą odpowiedniego klucza w Rejestrze sprawimy, że Windows będzie wyświetlać ikonę połączeń sieciowych w Eksploratorze.

Szybszy dostęp do otoczenia sieciowego

Postęp nie zawsze jest dobry. W przypadku Windows XP mieliśmy możliwość uzyskania bezpośredniego dostępu do połączeń sieciowych za pośrednictwem menu Start. W Viście dostęp do połączeń uzyskamy dopiero po przejściu przez Centrum sieci i udostępniania. To wyjątkowo uciążliwe.

Otoczenie sieciowe możemy – dzięki sztuczce zastosowanej w Rejestrze – wywołać za pośrednictwem Eksploratora Windows, a jego ikona zostanie umieszczona poniżej listy napędów. Takie rozwiązanie pozwoli nam uzyskać bezpośredni dostęp do połączeń sieciowych i przede wszystkim w przypadku Visty oszczędzić irytującego, zbędnego klikania.

Aby uruchomić edytor Rejestru, wybieramy w Windows XP polecenie »Uruchom« z menu Start, następnie wpisujemy »regedit« i klikamy przycisk »OK«. Pracując w Viście, wpisujemy »regedit« w pole wyszukiwania menu Start, po czym naciskamy klawisz [Enter]. Przed otworzeniem edytora musimy zatwierdzić ostrzeżenie kontroli konta użytkownika. W edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerMyComputerNameSpace«. Następnie wybieramy polecenie »Edycja | Nowy | Klucz«. Wpisujemy nazwę:

{992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}

łącznie z nawiasem klamrowym, po czym naciskamy klawisz [Enter]. Tworzenie dodatkowych wartości nie jest potrzebne. Teraz pozostało nam już tylko zamknąć edytor Rejestru i ponownie uruchomić Eksplorator Windows.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.