Toshiba i Fujitsu wyjaśniają zmiany w segmencie HDD

Firmy Toshiba i Fujitsu niedawno doszły do porozumienia w sprawie przejęcia działu dysków twardych tej drugiej przez tą pierwszą. Teraz znamy nieco więcej szczegółów na ten temat.

Japońskie firmy poinformowały o szczegółach niedawno ogłoszonej transakcji przejęcia działu dysków twardych Fujitsu, przez popularną Tośkę. Na jej mocy powstanie nowa firma o nazwie Toshiba Storage Device Corporation (lub TSDC), natomiast fabryki Fujitsu produkujące dyski twarde od teraz nazywać się będą TSDP (Filipiny) oraz TSDT (Tajlandia). Natomiast sekcja o nazwie Toshiba Storage Device Yamagata Corporation (TSDY) przejmie zespół Yamagata Fujitsu Limited.

TSDC odpowiedzialna będzie za projektowanie i tworzenie dysków, zaś marketingiem i reklamą zajmie się sama Toshiba. Do 1 lipca 2009 roku Tosia będzie właścicielem 80,1 procenta udziałów w TSDC, pozostawiając Fujitsu 19,9 procenta do 2010 roku, kiedy to zostanie jedynym udziałowcem nowej firmy.

Nie wiadomo tylko, czy w nowych fabrykach produkowane będą wyłącznie dyski twarde, czy też Toshiba pójdzie z duchem czasu i będzie kontynuować produkcję stacji SSD.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.