Ericsson wskazuje na to, że co każde 3 sekundy 1 osoba kupuje sprzęt umożliwiający korzystanie z Internetu a 4 inne zakładają konta w serwisie Facebook

Twitter znów na celowniku krakerów

Twitter to jeden z ulubionych celów cyberprzestępców. Atak tym razem przeprowadził francuski kraker o ksywie Hacker Croll, który przejął konto prezydenta Baracka Obamy.

To już drugie włamanie na twitterowe konto Baracka Obamy. Tym razem nie doszło do żadnych poważnych konsekwencji – włamywacz po prostu uwiecznił swój sukces zrzutami ekranu. Włamanie zostało potwierdzone przez administrację serwisu. Twitter to wyjątkowy modny ostatnimi czasy portal, na którym można prowadzić własnego mikrologa. To również ulubione miejsce celebrytów, takich jak amerykański prezydent czy też Britney Spears. Krakerzy, tacy jak Hacker Croll, szczególnie chętnie atakują serwis, właśnie ze względu na jego popularność.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.