Według badań JD Power klienci najbardziej zadowoleni są ze smartfonów Apple'a

Użytkownicy smartfonów twierdzą, że Apple jest najlepsze

Z opublikowanego właśnie badania firmy JD Power wynika, że smartfony iPhone i iPhone 3G są najbardziej popularne wśród użytkowników. Brano pod uwagę wiele aspektów urządzenia.

Firma JD Power właśnie opublikowała swój raport 2009 Wireless Consumer Smartphone Satisfaction Survey, w którym firma Apple znalazła się na samym szczycie listy ze swoimi dwoma smartfonami – iPhone’em i iPhone’em 3G. W badaniu istotny jest nie tylko design urządzeń, ale również obsługa, system operacyjny, funkcjonalność oraz bateria.

Apple uzyskało wynik 791 punktów na 1000 możliwych, nadrabiając przede wszystkim w kategoriach funkcjonalności, systemu oraz, rzecz jasna, designu. W każdej z kategorii iPhone otrzymał 5/5 gwiazdek, oprócz jednej – baterii – w której to uzyskał wynik zaledwie 2/5. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się koreańskie firmy – odpowiednio LG z 772 punktami i Samsung z wynikiem 759 punktów.

Tymczasem w innym raporcie, dotyczącym tradycyjnych telefonów – 2009 Wireless Traditional Mobile Phone Satisfaction Study – pierwsze miejsce zajęło LG z wynikiem 733 punktów, wyprzedzając japońsko-szwedzką spółkę Sony Ericsson o 21 punktów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.