Wsparcie techniczne dla użytkowników systemu Vista potrwa do kwietnia 2012 roku

Vista sprzedawana do stycznia 2011, a wspierana do kwietnia 2012

Zbliżająca się premiera ostatecznej wersji Windows 7 wcale nie jest powodem do tego, aby Microsoft przestał rozprowadzać i wspierać system Vista. Sprzedaż potrwa co najmniej do stycznia 2011 roku.

Microsoft właśnie udostępnił ostatnią wersję testową systemu Windows 7, ale nie zapomniał również o swoim aktualnym systemie. W rozmowie z PC World, rzecznik prasowy potentata z Redmond potwierdził, że Windows Vista będzie sprzedawana przez co najmniej cztery lata po swojej premierze, czyli do stycznia 2011 roku, natomiast wsparcie techniczne dla konsumenckich wersji systemu potrwa do kwietnia 2012 roku.

Pomimo tych ograniczeń czasowych, większość systemów Microsoftu znacznie dłużej otrzymywało wsparcie techniczne – na przykład Windows XP wspierany był przez 8 lat od swojej premiery. Co więcej, użytkownicy wersji Business i Enterprise mogą liczyć na aktualizacje zabezpieczeń do kwietnia 2017 roku.

Jesteśmy tylko ciekawi, ilu z użytkowników Visty planuje przesiąść się na „Siódemkę” tuż po jej premierze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.