Acer Aspire One - w tej chwili najlepiej sprzedający się netbook. A jak będzie po premierze Windowsa 7?

Warunki zniżek na system Windows 7 dla netbooków ustalone

Jak wiadomo, system operacyjny Windows 7 będzie również dostępny w wersji dla netbooków, w znacznie niższej cenie. Teraz wiemy, jakie wymagania musi spełnić taki komputer.

Microsoft, nie zmieniając swojej polityki względem ultramobilnych komputerów, będzie sprzedawać producentom netbooków swój nowy system operacyjny w niższej cenie i oczywiście nieco okrojonej wersji. Przypomnijmy, że za każdy egzemplarz nieśmiertelnego Windowsa XP dla netbooka spełniającego określone wymagania, Microsoft pobiera opłatę tylko 15 dolarów.

Kontynuując ową strategię, teraz potentat z Redmond ujawnia wymagania, jakie musi spełniać komputer, aby jego producent mógł liczyć na zniżkę za system Windows 7 Starter. Netbook musi posiadać ekran o przekątnej nie dłuższej niż 10,2 cala, jednordzeniowy procesor z taktowaniem nie wyższym niż 2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności nie większej niż 250 GB lub maksymalnie 64-gigabajtowy napęd SSD. Nie ma natomiast ograniczeń na grafikę oraz dotykowe zdolności ekranów.

Pierwsze netbooki z preinstalowanym systemem Windows 7 powinny pojawić się na rynku na gwiazdkę.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.